Proč domek, a ne byt?

Bydlíte v domě nebo v bytě?

Kolik procent si myslíte, že v České republice žije v rodinném domě?  V Česku nadpoloviční většina obyvatelstva žije v bytech (konkrétně 52,9 %), 46 % žijí v rodinných domech. Mít vlastní domek je sen mnoha Čechů, bohužel pořídit si ho je finančně náročné, a ne každý si ho může dovolit.

Rodinný dům

V čem je bydlení v rodinném domě lepší než bydlení v bytovém domě? Nejste namačkáni v bytech, máte svůj prostor. Je to takové vaše vlastní hnízdečko. Pokud hned vedle vás nestojí další domek, nemusí být tak striktně potichu po 22. hodině. Máte zahradu, v létě se zde můžete jít péct na sluníčko, skočit do bazénu, před bytový dům byste asi jen tak nešli :-D. Zacvičit si na čerstvý vzduch. Máte rádi zeleninu či ovoce? Můžete si ho sami vypěstovat a věřte, že na chuti to určitě poznáte. 0

Bazén, slunečník, dům, luxus

Každá mince má dvě strany. Tudíž i mnoha lidmi vysněný domek má také nevýhody. Kolem domku je určité mnohem více práce než v bytě. Například sekání trávy, pokud si tedy nepořídíte robotickou sekačku. Umývání mnoha oken a tak dále. Pokud bydlíte v domě, většinou to vyžaduje řidičský průkaz. Některé domky jsou v blízkosti zastávky, to sice ano, ale většinou autobus jezdí jednou, maximálně dvakrát za hodinu.

Taktéž byt má jak výhody, tak i nevýhody. Nemáte takové soukromí jako v rodinném domě, avšak zase byt není na údržbu tak náročný. Lidé, kteří jsou pracovně vytížení, ráno vychází do práce a večer se vrací, raději volí byt. Mladší lidé většinou volí byt. Až když jsou starší a chtějí se nějakým způsobem usadit, poté se rozhodnout pro baráček. Někteří lidé, kteří žijí v panelovém domě mají chatu, kde třeba i bydlí celé léto, aby nemuseli být zavřeni v bytě. Někomu vyhovuje bydlet ve městě (třeba kvůli práce, bydlet ve městě je časově flexibilní) a pořídí si chatu, kde jezdí jenom na víkendy.