Smoothie, našlo svou cestu k lidem

Tento mixovaný, hustý, nápoj s ovocným či zeleninovým základem (nebo vzájemnou kombinaci obou základů) lidstvo zná už mnoho staletí. Avšak teď zažívá „boom“, který si tento nápoj zcela zaslouží. Věcmi, kterými se dá Smoothie obohatit je např.: led a tím se stane nápoj osvěžujícím, mléko, z něhož vznikne v kombinaci s ovocem koktejl, třtinový cukr a další věci, které lahodí Vaší chuti. Do Smoothie můžete použít takřka jakékoliv ovoce a zeleninu, omyté, překrájené na menší kousky, které se vejdou do mixéru. Samozřejmě z peckoviny zbavíme pecek, stopek, a tzv. bubáků. Jádrové plody zase jadérek. Smoothie se připravuje v nápojovém mixéru, takže dávejte pozor, abyste si ho tvrdými peckami neztupili.

maliny a smoothie
Výhody Smoothie

·         Smoothie je zdravé (neobsahuje žádné konzervační látky, éčka, stabilizátory, atd.), které nejsou prospěšné našemu zdraví.
·         Při zdravém, životním stylu nebo pokusu o redukci váhy může Vaše Smoothie plnit funkci svačinky.
·         Pokud si ho vyrobíte doma, vy sami, víte, co jste do něj dali a zda Vám bude chutnat, nýbrž jste si ho připravili z ingrediencí, které máte rádi.
·         Poznáte nové chutě, protože budete zkoušet nové a nové variace.
·         Smoothie si můžete vzít kamkoliv sebou v zavřené lahvi.

smoothies z různého ovoce
Příprava Smoothie

Smoothie recepty jsou velice dobře dohledatelné téměř všude (na internetu, běžně jsou k sehnání knížky se Smoothie recepty, video recepty na Youtube, a jiné). Smoothie se připravuje tak, že se v nápojovém mixéru smíchají suroviny, které jste si vybrali a už se to všechno jen rozmixuje na pyré, které buď můžete uložit v lednici, nebo si ho přelijte do sklenice, ozdobte čerstvými listy bazalky, máty, ovocem, zeleninou, popřípadě oslaďte a užívejte si vitamínovou nálož, kterou Vaše tělo určitě rádo přijme.