Na nových strojích jedině bezpečně

Udělá to skoro každý uživatel. Ihned zkouší internet a ani neví, že to je naprostá lahůdka pro různé špiony, hackery a zloděje. Jasně, v novém stroji nejsou žádná důležitá data, tak co. Jenže. Ona tam být nemusí. Vy se připojíte, nasosáte si nějaký vir a ten bude v klidu spát. Nedá o sobě vědět a ani vy nebude nic vědět o něm. A dobře si pište, že až se on probudí, budete z toho vy na mrtvici.
zámek na netu
No bóže, říkáte si, to je panika, tak nainstaluji antiviry, raději tři a jedu ne?
Další chyba. Ne v tom, že si nainstalujete antivirový program, ten sám toho moc nezmůže, ani to, že si jich nainstalujete více. Tahle chyba vám může váš stroj dokonale rozhodit a rozhádat. Vám pak nezbude, než zpět do továrny. Myslím do továrního nastavení.

Co s tím? Ano, antivir samozřejmě nainstalujte a první co z netu stáhněte je jeho kontrola na aktualizace. Pokud aktuální nebude, opraví se sám. Tím jste udělali první krok k bezpečnosti.
Jako další si zkontrolujete firewal. A nakonec všechny aktualizace celého systému, protože právě on může být bez aktualizací. V obchodě je neprovádějí.
Někteří prodejci tvrdí, že defender ve WIN 10 je dostačující. Nemá smysl se přít. Jakmile se zapnete PC do sítě, stáhněte si pár softů pro ochranu a následné hledání virů. Trochu vás to zdrží, ale tím zkomplikujete cestu nezvaným hostům a příště si dají většího majzla. Tedy, budou muset být chytřejší.
virus trojský kůň
Tak pokud už to vše máte, v klidu si vychutnávejte, jak vám nový stroj pěkně šlape a buďte také rádi, že bude čistý. Ovšem i nyní mějte vždy na paměti zásadní věc. Devadesát pět procent virů, a jiných potvůrek si do svého nového stroje nataháte sami. Je jedno zda koukáním na nezabezpečené weby, mailem (nejčastěji), nebo klikáním na různé slevy a další podvodné věci. Pokud si dáte pozor i na toto, tak věřte tomu, že vám bude fungovat vše v pohodě a dlouho. Bohužel i v tomto skoro dokonalém zabezpečení umí hackeři najít díru, ale už to nemají tak jednoduché.