Zhubněte. Není to tak složité

Hubnutí byste neměli odkládat, zvláště trpíte-li obezitou. Ta s vámi totiž může značně zamávat a čím déle si jí držíte u těla, tím hůře pro vás.

Zhubněte. Není to tak složité

Mnoho lidí má za to, že nadváha či dokonce obezitou nejsou ničím zvláštním či dokonce nebezpečným. Je pravdou, že v našich končinách mít velkou nadváhu skutečně ničím zvláštní není, ale rozhodně se nejedná o žádný klad, spíše naopak. Obezita, ale i vyšší nadváha nejsou pro lidský organismus ničím, co byste si snad měli přát. Jedná se takřka o chorobný stav, který vám může způsobit celou řadu potíží. Těmi největšími mohou být chronické zdravotní problémy, které souvisí nejen s tělesnou schránkou, ale rovněž i s duševním zdravím. Je tedy vhodné prostě nemít zbytečně mnoho kilogramů navíc.

Jablka

Je však pravdou, že řada lidí nemá ani tušení, že jsou obézní. Jakby také mohli mít, když většinou neznají své BMI. Znát toto číslo je docela důležité, jelikož je mnohem více vypovídající než samotná hmotnost. Dá se vypočítat docela snadno. Stačí se změřit, zvážit, přidat věk a vše si nechat spočítat pomocí speciální BMI kalkulačky. Pokud vám vyjde obezita, měli byste s tím co nejrychleji něco dělat.

Paprika

Dieta

Ano, kdo chce hubnout, musí změnit své stravovací návyk. Vzhledem k tomu, že v našich zeměpisných šířkách se daří už dlouhá desetiletí nezdravým tučným pokrmům, pro mnoho lidí může být zprvu šok přejít na zdravější stravu. Ale dá se na to lehce zvyknout. Nemusí se s trochou snahy jednat o tak veliký skok, jak si možná někdo myslí. Někdy stačí jen zařadit více zeleniny, a naopak vynechat z jídelníčku různá tučná masa typu vepřové. Samozřejmostí by mělo být omezení sladkých pochutin a také alkoholu.

Dietolog

Ne každý si ale zvládne nastavit svůj jídelníček tak, aby mu chutnal a zároveň s jeho pomocí dokázal hubnout. Z těchto důvodů není potřeba se kdovíjak stydět a je dobré vyhledat specialistu, který se v tomto směru vyzná, tedy dietologa. Ten by měl sestavit jídelníček tak, aby byl pro vás stravitelný a dobře se po něm hublo. Když budete dodržovat veškeré pokyny, budete ubírat na váze.