S dodávkou z půjčovny za přírodními krásami Česka

Mnozí z nás, co cestujeme po republice či po světě a užíváme si tamních přírodních krás, balíme do svých zavazadel fotoaparáty. Dnes máme situaci mnohem snazší, než lidé před pětadvaceti lety. Tehdy se elektronikou nadupané foťáky teprve začaly prosazovat na trhu a byly natolik drahé a s tak nízkým rozlišením, že nemohly konkurovat analogovým přístrojům. Máte-li tedy zájem obohatit svá rodinná alba o kvalitní snímky, vsaďte na digitální zrcadlovku renomovaných značek a zapomeňte na malé průměry čoček chytrých telefonů.

Kam s digitální zrcadlovkou

Jedním z příkladů, jak obohatit svůj dovolenkový pobyt, je hvězdicové putování s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek Praha, případně s připojeným přívěsem. Tento typ cestování se nabízí již dlouhou dobu a je využíván tak, že je nutné vozidla s předstihem několika týdnů rezervovat. Výhodné je to zejména pro skupiny lidí se stejnými zájmy nebo pro rodiny s dětmi, které se dobře znají a přátelí. Dodávky jsou prostorné, poskytují pohodlnější posezení v kabině, jedete všichni v jednom autě, takže snáze zorganizujete následný program a můžete s sebou vézt jízdní kola, nafukovací raft, in-line brusle, surf a další sportovní vybavení.

hrad Kost

Jízda s dodávkou je ideální příležitostí i pro amatérské fotografy, zvolíte-li zajímavou krajinu, pak se vyplatí brát s sebou kromě zrcadlovek i stativy a výměnné objektivy. A nemusíte mířit zrovna do zahraničí, co třeba hvozdy Šumavy v předjaří či v období babího léta? Anebo kvetoucí louky Blanského lesa, lidovou architekturu Ještědského hřbetu a Lužických hor, lázeňskou oblast Západních Čech a mnoho přehradních nádrží a hradů a zámků s překrásnými zámeckými zahradami?

řeka Labe

Fotografování přírody uklidňuje mysl, podporuje imunitní systém, brzdí stres a navozuje pocit pohody. A pokud se vám podaří zvolit ten správný region, můžete tu dobít baterky s celou vaší rodinou i s kamarády, ať už se budete věnovat pěší turistice, cyklistice, anebo oblast procestujete jen pasivně v kabině dodávky.