Nudíte se? Zkuste trampolínové centrum!

Pamatujete si, když jste jako dítě skákali na obřích trampolínách na zahradě? Nebo jste možná dokonce měli trampolínu v tělocvičně. Anebo si prostě chcete poprvé v životě skočit? Ať je to kterákoli z možností, trampolínová centra nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie.
 chlapec ve skoku

Kdo může skákat?

Většina trampolínových center je zacílená na celé rodiny, takže skákat může každý od batolete až po babičku. U malých dětí je obvykle nutný dozor rodičů, na druhou stranu spousta center má pro své malé návštěvníky připraveny speciální atrakce. Jediným případem, kdy byste skákání měli odložit, je pokud máte problémy s klouby. I když skákání na trampolíně nezatěžuje klouby tolik jako například skákání přes švihadlo, vašim bolavým kolenům by moc neprospělo. Trampolínová centra rostou jako houby po dešti, a dnes je již najdete ve většině větších měst. Některá jsou venkovní, ta jsou nejčastěji součástí koupališť a jiných vodních atrakcí, takže můžete spojit skákání na trampolínách s příjemným osvěžením. Přepadne-li vás chuť na skákání v zimě, můžete využít zastřešená centra, a skákat po celý rok.
 dívka na trampolíně

Co s sebou?

Na skákání budete potřebovat pohodlné oblečení, které vám nebude bránit v pohybu. Sportovní oblečení je rozhodně nejlepší volbou, ale i obyčejné volnější kalhoty a tričko budou stačit. Dejte si jen pozor, aby oblečení neviselo příliš, a nepletlo se vám při skákání pod nohy. Pokud jde o nohy, doporučujeme si na skákání pořídit neklouzavé ponožky, které se prodávají přímo v trampolínových centrech. Nejen, že vám pomohou zůstat na nohou, ale také ochrání vaše chodidla před oděrkami. Kromě oblečení si s sebou nezapomeňte také lahev s vodou a ručník. I když se to nezdá, skákání je náročné, a pití se bude hodit.
 nafukovací trampoliny

Jak skákat?

Úplně jednoduše. Uvolněte se, buďte sami sebou, a moc o tom nepřemýšlejte. Samozřejmě musíte dávat pozor, co se okolo vás děje, abyste nikomu neskočili na hlavu, ale jinak můžete zkoušet všechno, co vás napadne, a na co si troufnete. Velká centra mají několik trampolín vedle sebe, což je ideální pro přemety, salta nebo další triky. I tady platí, že vy sami znáte své limity nejlépe, takže nemusíte nutně napodobovat vše, co vidíte, ale na druhou stranu nenechte nikoho aby vás odrazoval od čehokoli, co se vám zachce dělat.