Jak správně vybrat baterii do koupelny či kuchyně? Pokud zvolíte správně, můžete ušetřit spoustu vody!


Vhodně zvolená vodovodní baterie dokáže výrazně šetřit naši peněženku, pomůže totiž šetřit vodu, které běžná domácnost spotřebuje skutečně hodně.

Jak správně vybrat baterii do koupelny či kuchyně? Pokud zvolíte správně, můžete ušetřit spoustu vody!

Výběr vodovodní baterie bychom neměli brát na lehkou váhu, i když si většinou myslíme, že jde o úplnou banalitu, opak je pravdou. Dnešní nabídka je široká a v případě, že si dáme na výběru záležet, poznáme to určitě na ročním zúčtování za vodu. Dobrá baterie totiž dokáže šetřit vodu a to až o několik litrů za minutu. Na co se tedy při výběru zaměřit? A jak můžete šetřit vodu i se starou baterií?

water-tap-black-and-white-macro-615326

Na vodě se dá výrazně ušetřit

Pokud přemýšlíte, jak byste mohli ulevit rodinnému rozpočtu, začněte u vody. Vody totiž běžná domácnost spotřebuje opravdu hodně a na těchto nákladech se dá dobře ušetřit, pokud si vybereme správnou vodovodní baterii. V případě, že se nechystáte měnit celou baterii, na tu svou starou si určitě pořiďte alespoň takzvaný perlátor, který dobře sedí na většinu baterií a také pomáhá s úsporou vody. Mluvíme přitom o několika litrech za minutu, což není určitě zanedbatelné množství. Pokud právě přemýšlíte o výměně baterie, určitě zkuste tu termostatickou. Jde o moderní baterii, na které se dá navolit teplota vody, baterie má navíc pojistku, když si tak bude vodu pouštět vodu malé dítě, nikdy se neopaří. Termostatické baterie jsou navíc na úsporu vody ty nejlepší.

pexels-photo-2583028

Do kuchyně i do koupelny, jaký zvolit materiál?

Ať už vybíráte baterii do koupelny nebo do kuchyně, určitě se zaměřte i na materiál a cenu. U levnějších baterií musíte vždy počítat s kratší životností. Nejrozšířenější jsou baterie pochromované nebo nerezové, cena je u nich přijatelná. Dražší jsou pak baterie mosazné. Ty mají však velmi dlouhou životnost. Kromě materiálu pak záleží i na kartuši. Kartuše do baterie Jbsanitary je velmi podstatnou součástkou. Kartuše je uvnitř baterie a mísí se v ní teplá voda se studenou. Vlivem častého používání baterie se i ona opotřebovává. U levnějších baterií najdete vždy plastovou kartuši, která se vždy musí po čase vyměnit. Keramické kartuše jsou mnohem odolnější a vydrží podstatně delší dobu.

Jak je vidno, na tom, jakou doma máme vodovodní baterii, skutečně záleží.