Hubnutí bez náročných diet

V některých případech je hubnutí skutečně náročné, protože nadváhu určují geny, nebo špatný zdravotní stav. Ve většině případů se však jedná o časté chyby ve stravování, a životosprávě celkově. Co můžete udělat, abyste hubli, ale bez drastických diet, nebo hodin v posilovně?

Kafe, kafe, a …kafe…

Kofein je kouzelný stimulant pro centrální nervovou soustavu, i srdeční činnost. Při hubnutí může být kofein stěžejní, protože krásně nastartuje váš metabolizmus, urychlí spalování, dodá vám energii, a zmírní pocity hladu. Snad i proto se často přidává do různých spalovačů, a jiných hubnoucích doplňků stravy. Kafe jako takové vám tedy může pomoci s hubnutím, ale pozor! Nepřidávejte si do kávy cukr, mléko, či jiné přísady, které zvrátí účinky kofeinu. Zkuste dva hrnky černé kávy denně, a uvidíte, jak rychle se vaše tělo začne měnit.

váha a metr

Pravidelná strava

Ačkoliv někdo tvrdí, že jíst se má jen v případě, kdy cítíte hlad, nejověřenějším postup při hubnutí je pravidelná strava. Pět menších jídel denně, díky kterým se zbavíte pocitu hladu, a tělo je stíhá trávit. Samozřejmě je důležité jíst zdravě, a vyhýbat se těm potravinám, ze kterých se tloustne, tudíž prázdným kaloriím. Nemusíte se však úplně omezovat, což by vás později vedlo jen k tomu, že ze zoufalství slupnete na co přijdete. Stačí zmenšit porce, jíst od všeho trochu, a hlavně v klidu.

žárovka místo hlavy

Voda

Pravidelný pitný režim je pro vaše tělo rovněž důležitý. Voda totiž působí jako antioxidant, a vyplavuje z vašeho těla všechny zbytečné látky. Navíc čím více pijete, tím menší hlad vás bude přepadat. Pijte vždy před jídlem, a dodržujte pitný režim. Vyhněte se raději slazeným nápojům, dejte si vodu, nebo čaj. Na hubnutí je velmi dobrý zelený čaj.

Pohyb

Pokud zrovna neplánujete pekáč buchet na břiše, a obrovské bicepsy, není nutné pravidelně dřít, a utrácet za pernamentku do fitka. Pohyb je však důležitý, protože kalorie, které přijímáte, musíte i spálit. Postačí však rychlochůze, či pravidelné delší procházky.