Buďte k ženám řidičkám shovívaví

žena, blondýna, volant, BMW

Pustit se do debaty o tom, kdo je lepší řidič, když se jedná o muže a ženu, je problematické. Ale také sporné. Můžeme se na tento problém podívat z několika úhlů pohledu.

1. Péče o vozidlo.
No tak v tomto ohledu je naprosto jasné, že muž musí vítězit. Žena je v péči o vozidlo jen výjimkou, pokud, např. ví, že žárovka w5w patří do směrových světel, nebo k vnitřnímu osvětlení.

Pokud ji zastaví silniční kontrola s tím, že nemá osvětlenou poznávací značku, mnohdy se udiveně dívá do očí dopravního policisty s pocitem, že si z ní dělá dobrý den. Cožpak i poznávací značka má svoji soukromou žárovku w5w? Taková hloupost.

Nakonec, proč by vůbec měla vědět, že jí něco zvenku svítí jiného, než přední světla. Automobil je tak nastavený, tak ať dělá, co má. A kromě toho, ona přece jen jezdí. Muž se má postarat o to, aby bylo všechno v pořádku. Ten má vědět, že s žárovkami w5w není něco v pořádku!

2. Samotná jízda.
V tomto ohledu už dochází ke sporným názorům, protože ženy řidičky bývají mnohdy zodpovědnějšími, ohleduplnějšími, než muži. Pokud tedy za jízdy nezazvoní telefon, nebo se jí nezatrhl nehet na ukazováčku. To bývá mnohdy problém, který musí vyřešit ihned. Bohužel, někdy i za jízdy. Nebo dupne na brzdy.
Ale většina žen řidiček dodržuje, např. povolenou rychlost, což muže naopak velmi irituje. Nebo díky kvalitním žárovkám w5w nezapomíná na upozornění změny směru.

3. Parkování.
Je pravdou, že oblíbenou zábavou pro mnohé kolemjdoucí je právě parkování ženy řidičky před svým bydlištěm podél obrubníku, a to mezi dvěma auty. Jenže žena řidička si poradí. Prostě si předplatí parkovací místo, kam lehce zajíždí.
Milí muži, ať máte jakýkoliv názor na řidičské schopnosti své drahé polovičky, vzpomeňte si na dny, kdy pro Vás právě ona řidička večer jede, aby Vás odvezla z firemního večírku. V takovém případě Vám její schopnosti, nebo drobné nedostatky nevadí?

Shovívavost je na místě. A o co jde, když neví, k čemu slouží žárovka w5w, nebo h7? Vůbec o nic. Od toho jste tady přece vy!

silnice, auto, zadní světlo