Vyklízení bytů a nebytových prostor s tažným zařízením a přívěsným vozíkem

Tažné zařízení na auto Hyundai https://www.amsa.cz/Hyundai využívá velké procento majitelů osobních vozidel v širokém časovém rozpětí stáří vozů. Je to praktický pomocník v situacích očekávaných i těch neplánovaných, jako jsou náhlé změny pobytu a stěhování, vyklízení bytů a jejich rekonstrukce, odvoz stavebnin a velké nákupy spotřebního zboží. Tažné zařízení slouží i jako nástavba pro nosič jízdních kol, který je ve své kategorii stále populárnější.

vůz Hyundai

Vyklízení bytů – máte-li kouli za autem, stačí pronajmout přívěsný vozík a můžete se pustit do vyklízení bytu i svépomocí. Ušetříte tím značnou část nákladů, i když samozřejmě budete muset vynaložit fyzické úsilí. Ušetřené finance vás ale jistě zahřejí a spolu s nimi i vědomí, že si zacvičíte a podniknete něco pro své zdraví. Fyzický pohyb nikomu neuškodí, pokud samozřejmě nejste zrovna ve své kůži a raději relaxujete na lůžku a čerpáte odtud energii.

karavan za autem

Při vyklízení nezapomínejte na bezpečnostní pravidla, zejména ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, respirátory, vysokou pevnou obuv, případně obličejový štít nebo brýle. V bytech a ve sklepích mohou být uloženy i nebezpečné chemikálie, staré zářivky, koberce a čalounění napadené bakteriemi, pokryté hnilobou a plísní.

Parkovací místo – ve větších městech bude možná nutné požádat o výjimku a vyžádat si parkovací prostor na městském magistrátu. Při vyklízení bytů a stěhování jde o delší prostor, než bývá obvyklé pro osobní vozidla, vyplatí se jej v noci nebo brzy ráno před stěhováním či vyklízením ohradit i fyzicky nějakou zábranou a označit popisem (i kvůli městské policii).

Dodržujte pravidla povolené nosnosti – nesnažte se za každou cenu naložit vozík tak, aby praskal ve švech a ušetřili jste tím nějaký čas a palivo, pamatujte na nosnost kulového čepu a samotného přívěsu. Dodržujte také pravidla jízdy s nebrzděným přívěsem, který ovlivňuje jízdní vlastnosti a vyžaduje rozumný postoj při samotné jízdě.