Venkovní rolety aneb podstata spočívá v efektivitě

Čím dál častěji jsou preferovány coby ideální řešení nejen ohledně ochrany soukromí a před povětrnostními vlivy. Eliminují únik tepla a výrazně zvyšují izolační schopnost oken. Především v rodinných domech, chalup a jiných rekreačních zařízeních se jedná o velmi účinné řešení ochrany oken coby bezpečnostního prvku. Bývají chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou. Z tohoto důvodu jsou tak venkovní rolety i pro potenciálního zloděje překážkou a adekvátním zabezpečením.

modré okno.jpg

Pozitivní stránky efektivní ochrany

Především se jedná o již zmíněnou prevenci proti vloupání, vlivu nepříznivého počasí apod. Maximální zábrana při pohledu zvenčí a tím tak odrazují i potenciální pozornost vandalů apod.

děvče v okně.jpg

Při adekvátním výběru plní venkovní rolety úlohu i pro maximální zatemnění uvnitř v místnosti. Venkovní žaluzie v tomto směru nedokážou zdaleka takto obstát. Regulace hluku v interiéru. Dokonce dochází ke snížení hluku až o 16 dB. Stejně tak i případné silné povětrnostní podmínky jsou zcela eliminovány a nejsou způsobeny nepříjemné zvuky, jako je tomu v případě žaluzií. Silný vítr není problémem.

Řešení v rámci osazení před okny dochází ke zvýšené tepelné ochraně v místech stavebních otvorů, tj. okna a také dveře. A jelikož zároveň jsou okna i dveře chráněny efektivně před povětrnostmími vlivy, tím tak dochází k jejich prodloužené životnosti. V zimě se díky této alternativě dá ušetřit na spotřebě energie za vytápění. V letním období se jedná o poskytnutí příjemného klima v domácnosti. Tím tak lze ušetřit i za klimatizaci.

stažená roleta.jpg

Konec potenciálního přehřívání interiéru. Horký letní vzduch má špatný vliv nejen na lidi, zvířata, ale také dokáže znepříjemnit život rostlinám. Zabránit tomu lze velmi snadno, kdy postačí zatáhnout zcela roletu. Díky tomu bude udržen příjemný chlad v místnosti a zároveň dojde k odražení horkých slunečních paprsků.