TIPY PRO DŮM A ZAHRADU: Vybíráme zahradní bazén

Je to vlastně dlouhá cesta od toho, jaký konkrétně typ bazénu si budete chtít vybrat, až po to, kdy si poprvé budete jít moci zaplavat. Co všechno byste měli zařídit, co si zjistit, na co se zeptat a hlavně kde? Nejlépe byste si měli všechno zjistit od odborníků – a to dokonce ještě dřív, než začnete vybírat místo, kam bazén umístíte.

Co všechno hraje při výběru bazénu roli?
· Velikost bazénu
· Poloha bazénu
· Jak a kdy ho chcete využívat
· Kolik do bazénu chcete investovat
· Jaký by měl mít bazén tvar
· Jakým způsobem ho chcete vytvořit
· Jaké jsou podmínky vašeho pozemku
· Jaké nároky máte na vodu

A jak se se všemi těmito problémy vypořádat? Nejlepší bude, když si na to od firmy nebo dodavatele bazénu pozvete odborníka, který vám přesně poradí a vytyčí, co všechno vás bude bazén stát, co budete potřebovat a jak dlouho to může trvat.

1. Využití bazénu
To je nejdůležitějším parametrem při výběru, jaký bazén si žádáte. Pokud chcete jenom bazén k chatě pro jedno nebo dvě malé děti, který můžete využívat jenom sotva pět, šest týdnů, určitě bude nejlepší sáhnout po bazénu nadzemním, kruhovém, obyčejném, který se vytahuje na počátku sezony a na jejím konci se opět skládá. Ovšem pokud chcete bazén ke svému domu, kde bydlíte, je nutné zvážit mnoho faktorů, bezpečnost, potřebné technologie, životnost bazénu, ale také pro kolik lidí ho chcete využívat.

2. Samotná konstrukce
Můžete sáhnout po jednou ze dvou základních prvků: buď bazén zkonstruujete, a to včetně filtrace. Tyto bazény jednoduše postavíte z plastu, laminátu, nebo železobetonu. Pak jsou nákladnější typy bazénu, ovšem jejich životnost může být neomezená. Například bazény s potrubím a s filtrací zabudovanou pod bazénem.

3. Filtrace
Můžete filtraci zabudovat do rozvodních jednotek, nebo ji jenom vložit volně. Kvalita vody je zaštiťována právě filtrací, proto se nesmí podcenit.