Péče o vodu i obyvatele v jezírku je snadná

Zahradní jezírko už v současné době není žádnou raritou. Naopak. Jen vám každý majitel ale jistě potvrdí, že jeho provoz nemůže nechat plně na přírodě. Musí se o tuto součást své zahrady dobře starat.

rybka

  • Pokud se řekne termín „chemie“, pak si mnohý z nás představí něco, co do přírody v žádném případě nepatří.
  • U bazénové a jezírkové chemie https://www.chlorito.cz/pro-jezirka je to docela něco jiného.

Jedním z produktů, který je ideální pro využití stabilizace parametrů vody, jsou aktivní bakterie. Tím, že se uvolňují do vody postupně, podporují existenci stabilní populace užitečných bakterií v jezírkové vodě nejen v letním období, ale po celý rok.

  • Pokud se rozhodneme pro vybudování zahradního jezírka, pak se s největší pravděpodobností neubráníme vzniku bahnitých zákoutí.
  • Nejen, že nevypadají esteticky a mnohdy na sebe upozorní už z dálky, ale v jejich centrech probíhají hnilobné procesy.
    • Což je jistě zejména pro kvalitu života jezírkových ryb nežádoucí.

Aby byly vaše ryby spokojené

Jestliže máte koupací jezírko, pak se jistě neobejdete bez udržování ideálních hodnot aktivního kyslíku. Prokysličení je nutné z důvodu zlepšení samočistící schopnosti vody a přispěje k optimální rovnováze vodního biotopu. Pokud by koncentrace aktivního kyslíku razantně poklesla, pak by to nelibě nesli i obyvatelé jezírka. A to ať už jste pro okrášlení vysadili koi kapry, karasy nebo jesetery.

jezírko

  • Na nízkou koncentraci kyslíku vás tyto ryby mohou samy upozornit tím, že se začnou houfovat u hladiny a lapají do vzduchu.

Pro spokojenost obyvatel zahradního jezírka je jistě také důležitá správná výživa. Pro všechny druhy býložravých ryb je vyvinuto krmivo ve formě tříbarevných plovoucích tyčinek, které obsahují vysoce výživný kukuřičný a sójový šrot s přídavkem zelené spiruliny a červeného paprikového extraktu.