Motivace při redukci váhy je naprosto důležitá


Někde v podvědomí dobře víme, co jíme a co by se zřejmě nemělo, jenomže chuť nebo touha vyzkoušet něco neobvyklého je silnější. Pak snadno do svého těla dostaneme i to, co mu zrovna vůbec nedělá dobře. Tudíž naše realizace ztroskotává a my jsme opět podlehli. Jenomže jídlo je určitá potřeba, zvyk a přece jenom změnit svoje naučené metody nejdou tak rychle, jak bychom chtěli. Pak naše například unáhlená rozhodnutí ze dne na den, že od zítřka bude všechno úplně jinak, se snadno zboří, přesně tak jako domeček z karet, do kterého se foukne. A když není správná motivace, tak nebude ani správný cíl.

léky

Shromažďovat si zásoby je pak bližší cíl

To je přesně něco, co je nám velmi blízké. Dá se říci, že jsme od přírody vynalézaví a také máme rádi, když máme zásoby, které nám nikdo nesebere. Pak není divu, že s dávkou lenivosti to nepovede k ničemu jinému, než k nadváze a zdravotním problémům. Pokud se budeme snažit cokoliv změnit, nebude to pro nás přirozené a musíme se to jednoduše naučit. Je nám vcelku jasné, že nás může zachránit pouze vytrvalost, pečlivost, důslednost a občas i to pořádně napomenutí.

Otázky, které pomohou
Základem je se do hubnutí nevrhat bezhlavě. Možná je dobré se na chvíli zastavit a odpovědět si na pár dotazů:

zeleninový salát

  • Jaký je můj cíl?
  • Co by mělo být pravidelností?
  • Potřebuji nějaký řád?
  • Jak moc chci zredukovat hmotnost?
  • Věřím si nebo věřím někomu jinému?
  • Dělám to pro sebe nebo kvůli někomu jinému?

Když v podstatě zjistíme, že máme nedostatky v odpovědích, nemusí být naše motivace dost silná. Přesto můžeme zkusit vydržet a pokusit se překonat překážky, které na cestě zkrátka budou.
Výsledky, které vítězí
Poslední dobou se na trhu objevují produkty, které přináší viditelné změny při pravidelné konzumaci. Ketogenní dieta nedělá rozdílu mezi věkem, pohlavím nebo jinými parametry. Správně sestavený jídelníček, který obsahuje kvalitní a zdravé suroviny se postará o to, aby tělo nikdy nepocítilo hlad a přesto se začaly projevovat správně tvarované křivky. Takový dietní program se pak vyplatí, jelikož každý ztracený kilogram dává novou naději, že to jde ještě lépe.