Liposukce

Co je vlastně liposukce?
Je to zákrok, při kterém jsou lokalizované zásoby tuku odstraněny za účelem hromadění jednoho nebo více míst těla. Liposukce zlepšuje kontury a tvar těla rozrušením a odstraněním podkožního tuku pomocí kovové kanyly, která je napojena hadicí na přístroj, jenž vytváří podtlak a umožní tuk odsát z požadovaných míst.

Tuto metodu liposukce lze použít na modelaci především břicha, hýždí, paží, stehen, tváří, krku, ale dá se prakticky použít všude, tedy i na zádech nebo třeba na lýtkách.

Liposukce se nedoporučuje například lidem, kteří mají zdravotní problémy jako je diabetes, významné srdeční nebo plicní onemocnění, špatný krevní oběh a vysoký tlak.

Jakou liposukci si vybrat:
–        klasická liposukce– lékař zavede odsávací kanylu do určené oblasti a ručně rozbíjí tukové buňky, které jsou zároveň odváděny kanylou ven z těla. Tenhle typ liposukce se v dnešní době již moc nepoužívá
–        vibrační liposukce– při téhle formě liposukce se tukové buňky rozbíjejí šetrněji vibrační kanylou, ta sama kmitá, a navíc její účinek je rovnoměrný, tím se předchází případným nerovnostem, které by po liposukci mohly být vidět. Tento zákrok se provádí s lokální anestezií
–        ultrazvuková liposukce– tento druh liposukce se liší tím, že se provádí pomocí hlavice, která vysílá ultrazvukové vlny, které donutí tukové buňky samovolně prasknout a tuková výplň se tak vypustí bez mechanického násilí. Opět je kanylou odsáván ven z těla. Ještě navíc současně s ultrazvukovou vlnou se šíří i tepelná vlna, která stimuluje kůži k silnějšímu smrštění podle nově vytvarované kontury
–        tumescentní liposukce– není to klasická metoda, ale technika, která se dá použít u klasické i vibrační, při téhle formě se do podkoží napouští tzv. tumescentní roztok a jeho působením se tukové buňky rozmělňují.

Nejideálnějšími adepty na liposukci jsou nejen ženy, ale i muži v mladším a středním věku, kteří jsou zvyklí se zdravě stravovat, protože ani liposukce není všemocná, a pokud jste zvyklí dát si k obědu 10 knedlíků a budete v tom po zákroku pokračovat, vyhodili jste zbytečně peníze, a kila se Vám brzy vrátí.