Cesta k úrodě vlastní zeleniny nemusí být složitá

Jestliže chcete ochutnat mladé rostlinné klíčky, tak si je musíte nejprve buď sami vypěstovat, anebo koupit.
Stačí málo a můžete se svou bohatou úrodou mladých výhonků rostlin vyrazit do kuchyně a těšit se na jedinečné chuťové zážitky. V tomto případě nedá zahradničení nikomu příliš mnoho práce.mladý semenáček
Ovšem pokud chcete vyrazit do kuchyně ihned a na nic nečekat, můžete si výhonky, tak jako všechno ostatní, pohodlně koupit. Nicméně to nejcennější na mladých rostlinných výhoncích je právě jejich čerstvost, která vám zaručuje bohatý obsah toho nejlepšího, co nám příroda nabízí. A pokud si je koupíte, pak se dá o čerstvosti takového zboží směle pochybovat, a navíc nebudete mít nikdy sto procentní jistotu, jak byly výhonky pěstovány.
Takže pokud jde o výhonky rostlin, je lepší si je raději vypěstovat svépomocí. Tím spíše, že je to opravdu snadné. Stačí vám k tomu jen semena, vhodná nádoba na klíčení od Nakliceno a voda.

Jaká semínka zvolit?

Záleží na tom, jakým chutím, barvám a jiným vlastnostem rostlin dáváte přednost. Běžná nabídka specializovaných prodejen se semeny na klíčení čítá několik desítek položek, ze kterých můžete vybírat.
V nabídce jsou chutě pikantní i osvěžují, také kyselé i sladké, výhonky velké i drobné, a také různě barevné. Takže máte stále co objevovat.zdravá strava v krabičkách

Jaká nádoba je vhodná?

Především taková, která je zdravotně nezávadná, to je ten nejdůležitější požadavek výběru. Můžete využít obyčejnou anebo speciálně navrženou misku či sklenici, se kterou vám pěstování půjde jedna radost. Velkou výhodou speciálních nádob je snadná manipulace, která umožňuje pohodlné a rychlé proplachování klíčků, a třeba i pěstování více druhů výhonků najednou.
A jakmile vše potřebné máte doma, tak pak už budete jen několik dní proplachovat vodou, a poté sklízet. S úrodou si v kuchyni jistě hravě poradíte.