Bezvadná voda pro zdravé koupání

Chemické přípravky na úpravu bazénové vody se staly nezbytnou součástí vybavení každého majitele bazénu anebo domácí vířivky. Do klasických malých i velkých venkovních bazénů se stále nejvíce používají přípravky chlorové chemie.
žena skáče do vnitřního bazénu
· Jak už z názvu vyplývá, jsou vyrobeny na bázi aktivního chloru.
Oblíbenost těchto produktů tkví především v jejich vysoké účinnosti a stabilitě. Pomocí chlorové chemie lze mnohdy ještě zachránit i některými vlivy více narušenou vodu.
o Jestliže z jakéhokoliv důvodu není možné (nebo žádoucí) použít právě chemii chlorovou, nabízí se jako alternativa chemie na bázi aktivního bromu.
Bazénová chemie bromová spolehlivě udrží vaši vodu v bazénu v optimální kvalitě po dlouhou dobu. Navíc odpadá specifický zápach chloru, který některým plavcům připadá obtěžující. Bromová chemie nachází největšího uplatnění především ve vířivkách, ve kterých bývá voda o několik stupňů teplejší nežli ve venkovních koupalištích.
miminko koupající se v modrém umyvadle

Vybrat si můžete podle druhu koupacího zařízení

Dalším druhem chemie, která nám má pomáhat udržovat vodu v našich soukromých koupalištích v ideálním stavu, je chemie kyslíková.
· Při používání tohoto přípravku je nutné dbát na dodržování doporučených intervalů dávkování podle pokynů výrobce.
· Je také nutná pravidelná kontrola koncentrace činidla.
Základem péče o jakékoliv koupací zařízení je ale především kontrola a úprava hodnoty pH. Optimální rozmezí této hodnoty by se mělo pohybovat mezi 6,8 až 7,2. Jestliže tyto hodnoty ve vašem bazénu neodpovídají, pak není problém použít některý z přípravků bazénové chemie, který je určený přímo na úpravu pH. Je možné tyto hodnoty zvýšit a pochopitelně i snížit.
– Důležitým parametrem pro úpravu bazénové vody je také její teplota.
– Údaj, který je důležitý především ve chvíli, kdy se chystáme zahájit celý proces úpravy bazénové vody.