Kamenný koberec

V dnešní době je jednou z nejmodernějšího řešení, jak oživit nejen interiér domu či bytu, ale také zahrady, chodníčky i nájezdy do garáží. Kamenný kober je směs kamínků a pryskyřice a má dokonalé vlastnosti, které oceníte nejen v domácnosti, ale i například při rekonstrukcích a stavbách kanceláří, skladů nebo obchodů.
Kamenný koberec

Vlastnosti kamenných koberců

Kromě úchvatného dekoru mají nadčasovou životnost. Tento způsob obkladu je vhodný nejen na podlahy, ale také na stěny, a to ven i do interiéru. Jeho velkou výhodou je také skutečnost, že jej lze nanést i na nerovný povrch, čímž efektivně zakryjete i menší praskliny a spáry. Je tedy vhodný na zakrytí starých nevzhledných betonových ploch, dlažby a dokonce i na zakrytí staré zámkové dlažby. Vyznačuje se vysokou pevností a odolností vůči mechanickému poškození a to i při použití  nižší tloušťky.
Oproti jinému řešení (dlažba, plovoucí podlaha apod.) jsou takto upravené plochy bez jakýchkoliv spár. A jistě vás potěší i fakt, že při aplikaci těchto povrchů nejsou žádné zbytkové materiály a bez jakýchkoliv odpadů a jiných výřezů zakryjete plochy jakýchkoliv tvarů velmi jednoduše.
Tento zcela přírodní materiál je zdravotně nezávadný a je odolný vůči slunečnímu záření. Při chůzi bez bot můžete také příjemně relaxovat.
Značnou výhodu představuje i fakt, že pokud by přece jen došlo k nějakému drobnému poškození plochy, lze to ihned velmi snadno opravit.
koberec pebble

Aplikace kamenných koberců

Co se týče samotné pokládky, zvládne ji bez potíží i průměrně šikovný kutil. Na internetových stránkách firem, které kamenné a mramorové koberce nabízejí, najde dokonce videa, kde můžete zhlédnout samotnou pokládku.

A co se týče samotného vzhledu a dekoru kamenných koberců? Vybírat si můžete z celé řady velikostí kamínků. Rozhodnout se už musíte pouze mezi tím, zda chcete mít mramorový nebo křemičitý kamenný koberec.

Posted in Nezařazené