Co všechno zařídit před odletem?

Máte vybranou cílovou destinaci, kterou byste chtěli navštívit, a šéf vám konečně přislíbil toužebnou dovolenou? To vlastně máte z půlky vyhráno, teď už jenom stačí pouze vybrat dopravní prostředek, kterým se na místo dostanete!

prosluněná pláž

Stále se najde řada Čechů, kteří preferují cestování automobilem. Vlastně není se jim proč divit, cestování autem, zvláště na kratší vzdálenosti, je jednoduché, více méně pohodlné a krom dálniční známky a platby mýtného vás po cestě nic moc nepřekvapí. Nejste nijak limitováni časem, snadno se dopravíte z bodu A do bodu B, kdy vy budete chtít a zastavit můžete kdykoliv.

Další možností, zvláště pro neřidiče nebo ty jedince, kteří se bojí za volantem absolvovat několik hodin, je vlak či autobus. Ovšem pozemní dálková doprava nenabízí zrovna komfortní způsob dopravy. Krčit se několik hodin v nepohodlném sedadle a mnohdy poslouchat hlasitý hovor či chrápání spolucestujících, je pouze pro otrlé.

nákup letenky

A pak tu máme nejpohodlnější cestu, kterou je samozřejmě cesta letadlem. Mnoho lidí dává tomuto druhu cestování přednost, jelikož je cesta velmi komfortní a létání zkracuje dobu přepravy na maximum. S trochou trpělivostí už dnes na nejrůznějších portálech není problém sehnat zvýhodněnou letenku https://levneletenky.cz/. Létání se tak stává dostupné opravdu pro každého.

Ne vše si s sebou můžete vzít na palubu letadla

Pokud nelétáte často nebo se jedná o váš úplně první let, možná budete trochu zmatení ze všech pravidel a omezení, které se týkají palubního zavazadlo. Můžete přepravovat vše, výjimkou výbušnin, zbraní a dalších nebezpečných předmětů.

Podmínky pro příruční zavazadlo jsou přeci jenom o poznání striktnější. Největší omezení se týká tekutin a gelů, kdy celkový počet nesmí přesáhnout 11 lahviček s maximálním objemem 100 ml.

I v případě, kdy letíte úplně poprvé, nemusíte mít z přepravní kontroly vůbec žádný strach, brzo zjistíte, že létání je vlastně pořádná zábava!